↑ Powrót do Świetlica parafialna

Wydrukuj to Strona

Świetlica – Aktualności

OAZA STACJONARNA POD HASŁEM „WAKACJE Z WARTOŚCIAMI…”

Początkiem sierpnia na terenie Parafii odbyła się Oaza stacjonarna dla dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej. W wypoczynku wzięło udział 20 dzieci. Organizatorzy wypoczynku postawili przede wszystkim na aktywność ruchową z zachowaniem procedur bezpieczeństwa zapobiegania i przeciwdziałania Covid-19. Dzieci w ciągu dnia uczestniczyły w kilku blokach zajęciowych, mogły się zapoznać z różnymi sportami oraz formami aktywności ruchowej.

Oaza rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą o godzinie 9.00 po czym udaliśmy się na świetlice aby ustalić zasady panujące podczas Oazy.

Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez siostrę Halinę. Wyświetlony został film. Ks. Proboszcz przeprowadził konkurs wiedzy Biblijnej w którym I miejsce zdobyła Małgorzata Karasińska  II miejsce zajął Konrad Kmiecik a III Amelia Bryg. Następnie udaliśmy się na Pizzę. Oprócz konkurencji było wiele tańców i zabaw integracyjnych przy muzyce.

Kolejnego dnia rano, dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Świętej, następnie udaliśmy się do Placówki Wsparcia Dziennego na rozgrywki w Tenisa stołowego. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji stół do ping- ponga. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Rozgrywki w tenisa stołowego zwyciężył Adrian Wajda drugie miejsce zajął Filip Kolton trzecie miejsce Dawid Kolton. Po zakończonym turnieju dzieci udały się na Grilla,  następnie cała grupa grała w ulubione gry stolikowe.

Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Energylandii. Rano o godzinie 6.30 ksiądz proboszcz odprawił Msze Świętą w intencji udanego wyjazdu, następnie uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami wyruszyli w trasę. Radości nie było końca. Dzieci przez cały dzień korzystały z nowoczesnych urządzeń oraz atrakcji. „Zadra”, oraz „Hyperion” okazały się w tym roku najbardziej ekstremalnymi urządzeniami. Pomimo tego, że widok największych Roller Coasterów w Polsce wywołuje przerażenie i strach, dzieci z chęcią z nich korzystają.  Wiele frajdy sprawiły również wodne atrakcje, w tym „Anaconda” z której nie da się wyjść sucho. Po pełnym wrażeń dniu, wszyscy naładowani pozytywnymi emocjami wyruszyli do domu.

Kolejny dzień Oazy stacjonarnej rozpoczęliśmy Mszą Świętą a następnie w dolnym kościele była wyświetlona kolejna cześć filmu,  następnie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym. I miejsce w konkursie zdobył: Dawid Kołton II miejsce: Julia Prendota i Wiktoria Usień a 3 miejsce: Milena Sobol oraz Lena Prendota ex aequo z Kacprem Prendotom.

Ostatniego dnia, o godzinie 9.00 cała grupa uczestniczyła we Mszy Świętej finalizującej naszą Oazę stacjonarną po czym udaliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy (ok. 15 km). Po przejażdżce, zjedliśmy pyszny posiłek. Ksiądz Proboszcz rozdał nagrody Oazowym zwycięzcą quizów religijnych i konkursów. Na każdego czekały różne słodkości. To był wspaniały czas spędzony wspólnie z koleżankami i kolegami.

Playing and Learning

Wykonaj polecenie.

Put the rubbish in the bin.

Koduj razem z nami

07.04.2020 Nauka kodowania poprzez zabawę to doskonały sposób poznania języka programowania. Taka zabawa uczy logicznego myślenia, przewidywania i planowania. Spróbujcie odkodować poniższy obrazek.

  

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

06.04.2020 Dziś podczas zajęć plastycznych przy użyciu bloku rysunkowego i farb postaramy się wyczarować piękne wiosenne kwiaty.

Będziemy potrzebować:

– Blok rysunkowy,

– farby,

– klej,

– wałek malarski.

Wykonanie naszej pracy zaczynamy od pomalowania całej kartki na różne kolory następnie odstawiamy nasze tło do wyschnięcia.

Następną czynnością będzie wykonanie kwiatów do tego potrzebne będą nam kartki o wymiarach 4cm x 4cm które składamy w przedstawiony poniżej sposób.

 

Kolejnym krokiem będzie przyklejenie kwiatów na tle i dorysowanie łodyg, trawy, motyli oraz rożnych detali które sprawią, że nasza praca będzie jeszcze piękniejsza.

Decyzją polskiego rządu, od poniedziałku 16 marca br. nastąpi zamkniecie wszystkich placówek oświatowych. Zawieszenie ich działania ma potrwać do 11 kwietnia br.

 

Informujemy, że dn. 26 lutego o godzinie 15.30 wychowawcy wraz z podopiecznymi będą uczestniczyć we Mszy Świętej (Środa Popielcowa) zorganizowanej dla dzieci z parafii.

Karnawał, karnawał, czas balów i zabaw

W dniu 13 lutego br. odbył się bal karnawałowy, na który licznie przybyły dzieci i młodzież należące do LSO, DSM oraz PWD. Wystrój sali wprowadził wszystkich w wspaniały nastrój a radosna muzyka zachęcała do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci w przepięknych strojach zwierzątek, świetnie bawiły się w tej niecodziennej atmosferze.
Podczas imprezy, na przybyłych uczestników czekało wiele różnych atrakcji:
– loteria fantowa, konkursy i zabawy przy muzyce, wybór króla i królowej balu oraz pamiątkowe zdjęcia.
Tegoroczny Bal Karnawałowy dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

FERIE ZIMOWE 2020

Od 27 stycznia br. w Placówce Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe, podczas których dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji o charakterze rekreacyjno – sportowym.

Tegoroczne ferie rozpoczęły się od zapoznania dzieci z programem i regulaminem, oraz zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć w świetlicy, a także w czasie wyjazdów. Później odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci wykonały wiosenne kanapki. Zadanie okazało się dla wszystkich bardzo łatwe. Dzieci sprawnie kroiły wszystkie potrzebne składniki. Zapach świeżych warzyw rozchodził się po całej sali.

Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w trzech wycieczkach autokarowych do Tarnowa. Pierwsza z nich odbyła się 28 stycznia br. Do Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie wychowankowie jeździli na lodowisku, następnie pieszo wyruszyliśmy na pyszny posiłek do Frassesa.

Następna wycieczka odbyła się 29 stycznia br. do Kręgielni Osteria gdzie wychowankowie mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy .

Kolejnego dnia wybraliśmy się do kina Cinema 3D w Tarnowie na bajkę pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Bajka opowiadała o Królewnie Śnieżce w innym wydaniu. Jest po prostu troszeczkę niższa i okrąglejsza niż zazwyczaj. Jednak, kiedy przypadkowo w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, za ich sprawą dziewczyna zmienia się nie do poznania i przybiera postać klasycznej królewny, jaką dobrze znacie. Wkrótce poznaje zawadiacką bandę siedmiu krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę książę, na którego rzucono podstępny czar. Na końcu bajki wszyscy przekonają się, że prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli patrzy się sercem!. Tacy bohaterowie to dobry przykład dla dzieci – mogą je nauczyć waleczności, szlachetności i odwagi, a także pozytywnego stosunku do własnego ciała.

Ostatni dzień ferii w naszej świetlicy również upłynął na wspólnych zabawach. Na zakończenie wykonaliśmy zimową gazetkę oraz pamiątkowy wpis do kroniki, w którym umieściliśmy grupowe zdjęcie wszystkich uczestników. To wspaniała pamiątka, która przypomina wspólnie spędzony czas podczas ferii zimowych.

 

PROGRAM FERII ZIMOWYCH

W PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO

W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

• Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 08.00:

– Rozpoczęcie ferii zimowych, ustalenie planu na cały tydzień

– Zajęcia plastyczne

– Zajęcia kulinarne

– Posiłek

– Filmowe popołudnie

• Wtorek, 28 stycznia 2020 , 08.00:

Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na lodowisko

– Zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego

– Wyjazd autobusem do Tarnowa na łyżwy

– Posiłek

– Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

– Czas wolny

• Środa, 29 stycznia 2020, 09.00:

Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na kręgle

– Zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego

– Wyjazd autobusem do Tarnowa na kręgle

– Posiłek

– Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

• Czwartek, 30 stycznia 2020, 08.00:

Wycieczka wyjazdowa do kina Cinema w Tarnowie

– Zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego

– Wyjazd autobusem do kina

– Posiłek

– Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

– Czas wolny

• Piątek 31, stycznia 2020, 08.00:

– Rozgrywki w tenisa stołowego

– Wycieczka do lasu

– Posiłek

– Zajęcia plastyczne

– Podsumowanie ferii zimowych: tworzymy wspólną gazetkę pt „zimowy czas” oraz pamiątkowy wpis do kroniki Placówki.

Przypominamy o konieczności dostarczenia zgody od rodziców na udział dzieci w każdej

planowanej wycieczce wyjazdowej najpóźniej do 27.01.2020 r.

 

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni

W dniu 25 stycznia 2020 roku podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Podczas pobytu w Sanktuarium dzieci miały możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu “Promyczków Dobra” oraz Orkiestry im. Tadeusza Moryto z Łącka. Podopieczni uczestniczyli również we Mszy Świętej a następnie w konkursie wiedzy Biblijnej. W tym malowniczo położonym miejscu mieliśmy czas na zakupienie pamiątek oraz zjedzenie posiłku. W czasie pielgrzymki towarzyszył nam śpiew i wspólna modlitwa.

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W dniu 8 grudnia 2019 r. dzieci ze świetlicy parafialnej uczestniczyły w spotkaniu ze Świętym Mikołajem. W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej, Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii oraz rodzice.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 10.00.
Po Mszy Świętej dzieci wraz z opiekunami udały się do Placówki Wsparcia Dziennego na spotkanie z Mikołajem. Na jego wizytę dzieci ze świetlicy przygotowały przedstawienie pt „Sekret Świętego Mikołaja”. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

 

Piknik Parafialny –  ” Rodzinnie, twórczo i aktywnie”

W dniu 8 września 2019 r. , w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, podczas Mszy Św. o godz. 1000, ksiądz rektor prałat Andrzej Michalik, poświęcił nowy dzwon „Jezu ufam Tobie”, który został zainstalowany na kościelnej wieży oraz nowe stacje Drogi Światła, które zostały ustawione przy kościele parafialnym. Pomysłodawcą powstania stacji paschalnego nabożeństwa był ksiądz proboszcz prałat Stanisław Szufnara. Fundatorami stacji są parafianie, którzy chętnie włączyli się w to Boże dzieło nie tylko datkami ale także pracą przy instalacji poszczególnych stacji.

Po południu o godz. 1500 odbyło się pierwsze parafialne nabożeństwo Drogi Światła. Rozważania przygotował i poprowadził ks. Zygmunt Tokarz saletyn. Wzięli w nim udział licznie zgromadzeni parafianie i zaproszeni goście.

Ponieważ Droga Światła to radosne nabożeństwo zakończeniem uroczystości był piknik pod hasłem: „Rodzinnie, twórczo, aktywnie” Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez siostrę Halinę oraz panie ze świetlicy kościelnej. Oprócz konkurencji było wiele tańców i zabaw integracyjnych przy muzyce.  Do tanecznej aktywności muzycznymi utworami zachęcał pan Zygmunt Szufnara z Gorlic.

W między czasie można było przekąsić coś smacznego np. kiełbaski z grila, bigos a na deser przepyszne ciasta przygotowane przez członków Caritasu i Rady Parafialnej. Nad całością wspólnej parafialnej biesiady czuwał ksiądz proboszcz Stanisław Szufnara, który zadbał o to, aby każdy uczestnik odchodził do domu zadowolony po wspaniale przeżytym dniu.

ROZPOCZĘCIE WAKACJI 2019

W dniu 29.06.2019 r. dzieci i młodzież z Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w imprezie integracyjnej z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowanej przez Proboszcza parafii Ks. Stanisława Szufnarę.
W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii.
Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą o godzinie 09.00, po czym udaliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy (ok. 15 km).
Po przejażdżce, rozpoczęliśmy wspólne grillowanie oraz zabawy: tańce, gry oraz turniej piłki nożnej. Ksiądz Proboszcz rozdał nagrody Oazowym zwycięzcą quizów religijnych i konkursów. Udaliśmy się również na boisko szkolne gdzie chłopcy stoczyli mecz w piłkę nożną przy kibicowaniu młodych dziewcząt. W przerwie na odpoczynek na dzieci czekały różne słodkości. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw. To był wspaniały czas spędzony wspólnie z koleżankami i kolegami.

 

WYPOCZYNEK LETNI 2019

24.06.2019 r Mszą Święta rozpoczęliśmy wypoczynek letni, dla dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej.  Pierwszym punktem Oazowego programu była „Bacówka” w Jamnej. Pogoda nam dopisała, więc zabaw na świeżym powietrzu nie było końca. Główną atrakcją była trampolina na której dzieci kręciły piruety. Były też naleśniki i lody na deser. Po obiedzie wyruszyliśmy na spacer po okolicy. Zwiedzaliśmy Kościół Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, Kaplice Męczeństwa poświęconą bohaterom Jamnej, którzy zginęli tam podczas II wojny oraz przepiękny, tonący w kwiatach Ogród Różańcowy św. Ojca Pio.
Zmęczeni atrakcjami całego dnia pojechaliśmy na bazę noclegową aby rozpakować walizki zjeść kolację i zmówić wieczorne modlitwy.

Kolejnego dnia rano, po obfitym śniadaniu dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły we Mszy Świętej, następnie wyruszyliśmy nad Dunajec, aby w pełni wykorzystać piękną słoneczną pogodę. Po zakończonej zabawie cała grupa udała się na obiad, później odbył się wieczorny blok zdjęciowy w którym wszyscy przygotowywali liturgie na następny dzień oraz patrona dnia kolejnego. Stoczyliśmy również mecz piłki nożnej a na koniec po smacznej kolacji odmówiliśmy wieczorną modlitwę i poszliśmy spać.

Następny dzień wypoczynku letniego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej a następnie wyruszyliśmy do Parku Rozrywki „Energylandia.
Podczas pobytu dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji parku takich jak: rollercoastery, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych. Na każdym kroku można było spotkać ciekawe miejsca. Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku lub skorzystania z basenu i rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy animatorów rozrywki. W międzyczasie podopieczni posilili się frytkami oraz zimnym napojem. Wycieczka okazała się być bardzo udana. Po całym dniu wielkich emocji udaliśmy się do busa. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do bazy noclegowej.

Kolejnego dnia, rano po pysznym śniadaniu był czas na przygotowanie liturgii oraz patrona dnia. Następnie wyruszyliśmy w procesji różańca którą prowadził Ks. Proboszcz Stanisław Szufnara. Trasa wiodła leśnymi ścieżkami obok bazy noclegowej, pogoda była słoneczna i nadawała splendoru całej różańcowej uroczystości. Rozważania tajemnic prowadzili podopieczni Placówki oraz ministranci. Procesję zwieńczyła Msza Święta. Po nabożeństwie udaliśmy się na obiad, później odbył się wieczorny blok zdjęciowy. Cała grupa integrowała się podczas zabaw w grupach, grze w piłkę nożna oraz próbując swych sił w quizach religijnych. Po kolejnym dniu pełnym wrażeń bardzo szybko poszliśmy spać.

Następnego dnia rano po wspólnej modlitwie i śniadaniu wszyscy zabrali się za pakowanie walizek i sprzątanie pokoi. Po kilku godzinach ciężkiej pracy byliśmy gotowi do drogi. Pożegnaliśmy Zawadę Lanckorońską i ruszyliśmy do Restauracji „Biesiadna” na ostatni obiad.

Oazę zakończyliśmy Mszą Świętą w naszym Kościele parafialnym którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Szufnara.

 

PROGRAM WYPOCZYNKU LETNIEGO 2019

24.06.
Poniedziałek DZIEŃ WYJAZDU
•Rozpoczęcie Oazy
–zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej
•Msza Święta rozpoczynająca Oazę,                                                                                                  •Spakowanie bagaży, wyjazd do Zawady Lanckorońskiej,
•Wycieczka do Jamnej
•Przyjazd na miejsce, rozlokowanie w pokojach,
•Zapoznanie uczestników z regulaminami Oazy, kąpieli i korzystania ze sprzętu wodnego Przepisami ruchu drogowego, BHP i p.poż,
•Pogodny wieczór rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, gry i zabawy integracyjne
•kolacja
•Wieczór modlitewny.

25.06.
Wtorek

• Msza Święta,
• Zwiedzanie okolicy zakwaterowania,
• Plażowanie, korzystanie ze sprzętu wodnego
•Wspólne Grillowanie
•Pogodny wieczór rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, gry i zabawy integracyjne
•Wieczór modlitewny,

26.06.
Środa

•Msza Święta,
•Wycieczka całodniowa do Energylandii w Zatorze
•Wieczór modlitewny
•Kolacja.

27.06.
Czwartek

Msza Święta,
• Wycieczka do Melsztyna,
•Wspólne Grillowanie,
•Pogodny wieczór rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, gry i zabawy integracyjne,
•Wieczór modlitewny,

28.06.
Piątek DZIEŃ POWROTU

• Modlitwa poranna,
• Śniadanie
•Wykwaterowanie, spakowanie bagażu do autokaru,
•powrót do Woli Rzędzińskiej
•Msza Święta,

29.06
Sobota

•Impreza integracyjna z okazji zakończenia Oazy
•Msza Święta,
•rajd rowerowy,
•wspólne grillowanie,
•gry, zabawy, Quizy religijne, konkursy z nagrodami,
•rozdanie nagród,
•zakończenie Oazy.

 

Lista potrzebnych rzeczy na Oazę:

Przybory toaletowe – ręczniki, mydło, pasta do zębów, szczoteczka, szampon, szczotka do włosów lub grzebień.

Ubranie na zmianę; na chłodne i ciepłe dni .

Do spania – piżama.

Obuwie – kapcie, adidasy, sandały, klapki pod prysznic.

Na basen – strój kąpielowy, nakrycie główny, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne.

Dodatkowo – legitymacja, środki przeciw komarom oraz po ukąszeniu, plecak podręczny, torba plażowa, chusteczki higieniczne,

Kieszonkowe – możliwość przekazania kieszonkowego wychowawcom przy wsiadaniu do autokaru.

Ewentualne lekarstwa, które dziecko stale przyjmuje należy przekazać wychowawcy, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania.

Do nabożeństw :Różaniec, książeczka do nabożeństwa, Pismo Święte, komża dla ministrantów.

Dodatkowo: Preparat na komary, Parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy itp.

 

 

XVIII FESTYN RODZINNY

W dniu 16.06.2019 r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w XVIII Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez społeczność Parafii Miłosierdzia Bożego na czele z księdzem proboszczem Stanisławem Szufnarą.
Dzieci z Placówki przedstawiły wiersz Jana Brzechwy „ Na Straganie” oraz wykonały taniec „Baby Shark”.
Po części artystycznej przyszedł czas na rodzinne świętowanie z konkursami, grami oraz zabawami animacyjnymi.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 30. 05. 2019 roku w naszej Placówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
W pierwszej części tego wyjątkowego dnia, dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który składała się: piosenki i przedstawienie pt „ Objawienia Fatimskie – tajemnice i cuda…”
Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym rodzicom laurki które zostały wcześniej przygotowanie na zajęciach plastycznych oraz udały się na słodki poczęstunek.

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH 2019

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku po Mszy Świętej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych.
Na tę okazję dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego przygotowały tradycyjną dla naszego regionu palmę wielkanocną.
Do wykonania palmy wykorzystywano kwiaty uplecione z bibuły i krepiny oraz żywe gałązki bukszpanu i wikliny.
W konkursie brały również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej, Niepublicznego Przedszkola św. Józefa oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy zaprezentowali swoje palmy.
Przygotowanie Palmy Wielkanocnej to już tradycja w naszej Placówce. W tym roku dzieci z Placówki zdobyły I miejsce.

Przypominamy, że w okresie rekolekcji wielkopostnych w dniach 08, 09 i 10 kwietnia 2019 r. Świetlica będzie czynna od godziny 9.00 do godziny 13.00.

SADZIMY KWIATY NA WIOSNĘ

W środę 03 kwietnia 2019 roku podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą wychowawców posadziły wiosenne kwiaty – bratki. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji roślinek – podlewania i doglądania. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły i podlewały swoje nowe roślinki.

 

BAL KARNAWAŁOWY 2019

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W dniu 28 lutego 2019 r. w naszej Placówce odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, tancerki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać wszystkich było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca podopieczni z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 

FERIE ZIMOWE 2019

W dniach od 14 – 18 stycznia 2019 roku zostały zorganizowane ferie zimowe dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego. W tych dniach dzieci miały okazje skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno – sportowym.

 

Program ferii zimowych rozpoczął się od wspólnej zabawy w naszym parafialnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc bałwana, oraz rzucając śnieżkami. Pogoda była mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem rozpoczęliśmy wspólne grillowanie.

Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach autokarowych do Tarnowa. Pierwsza z nich odbyła się 15.01.2019 roku do Kręgielni A.C.T Sport gdzie wychowankowie mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle.

Następna wycieczka odbyła się 16.01.2019 roku do Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie wychowankowie jeździli na lodowisku, następnie pieszo wyruszyliśmy do Restauracji Avanti gdzie cała grupa zjadła Pizzę.

Podczas tegorocznych ferii nie obyło się bez wycieczki do lasu na sanki. Mimo, iż zima płatała nam figle, raz było ciepło, a raz mroźno udało nam się skorzystać z jej uroku i wyruszyliśmy do lasu na sanki. Po “górkowych” wyczynach przyszedł czas na wyścigi saneczkowe. W lesie było mroźnie, ale wesoło i radośnie. Po powrocie z lasu udaliśmy się na ciepły posiłek. Ferie upłynęły w ciepłej atmosferze, były udane, ciekawe i miejmy nadzieję, że każdy znalazł „coś” dla siebie, „coś”, co sprawiło mu wielką przyjemność.

Wizyta Świętego Mikołaja 2018

Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.
8 grudnia 2019 roku nadszedł nareszcie ten wyjątkowy dzień. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny następnie wszyscy udali się do sali teatralnej na spotkanie z długo wyczekiwanym gościem.
Św. Mikołaj oprócz worka pełnego prezentów przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim dzieciom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z naszym Gościem. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego wyjątkowego spotkania.

   

FERIE ZIMOWE 2018

W dniach od 12 – 16 lutego 2018 roku zostały zorganizowane ferie zimowe dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego. W tych dniach dzieci miały okazje skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno – sportowym tj wycieczka do lasu na sanki, kulig, bal przebierańców oraz dwie wycieczki wyjazdowe do Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na łyżwy i na kręgle. Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobru humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

 

     

PROGRAM FERII ZIMOWYCH

W PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO

W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

• Poniedziałek, 12 lutego 2018, 09.00:

– Rozpoczęcie ferii zimowych, ustalenie planu na cały tydzień

– Bal przebierańców

– Zajęcia taneczne

– Posiłek

– Konkursy z nagrodami

– Wieczór filmowy

• Wtorek 13 lutego 2018 , 09.00:

– Rozgrywki w tenisa stołowego

– Wycieczka do lasu na sanki

– Wspólne grillowanie

– Zajęcia plastyczne

– Czas wolny

• Środa 14 lutego 2018, 09.00:

– Zajęcia na świeżym powietrzu

– Zajęcia kulinarne

– Posiłek

– Msza święta dla dzieci (Środa Popielcowa)

• Czwartek 15 lutego 2018, 09.00:

Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na kręgle

– Poranek filmowy dla Dzieci i młodzieży

– Gry świetlicowe, potyczki szachowe

– Posiłek

– Wyjazd autobusem do Tarnowa na kręgle

– Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

• Piątek 16 lutego 2018, 08.00:

Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na lodowisko

– Zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego

– Wyjazd autobusem do Tarnowa na łyżwy

– Posiłek

– Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

– Podsumowanie ferii zimowych: tworzymy wspólną gazetkę pt „wspomnienia z ferii

zimowych” oraz pamiątkowy wpis do kroniki Placówki.

Przypominamy o konieczności dostarczenia zgody od rodziców na udział dzieci w każdej

planowanej wycieczce wyjazdowej najpóźniej do 14 lutego 2018 r.

Choinko piękna jak las choinko zostań wśród nas …

Ubieramy bożonarodzeniowe drzewko

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją

ubierania świątecznego drzewka.

W naszej świetlicy również nie mogło zabraknąć tego

rytuału. Tuż przed świętami dzieci z wielkim zapałem

zabrały się do ubierania choinki.

Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe

światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. W Placówce od razu zrobiło się świątecznie.

  

     “Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca…”

Stało się już tradycją, że przed świętami wychowankowie

Placówki Wsparcia Dziennego własnoręcznie wykonują

stroiki dla chorych w całej parafii.

Z pomocą wychowawców dzieci wykonały piękne i pomysłowe stroiki. Świąteczne ozdoby dzieci wykonały w ramach zajęć plastycznych.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZEJ PARAFII

     8 grudnia 2017 r. wychowankowie Placówki Wsparcia

Dziennego uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym

Mikołajem. W spotkaniu brały udział również dzieci i

młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej,

Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii oraz rodzice.

       Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia

Najświętszej Maryi Panny o godzinie 15.00.

Tusz po Mszy Świętej w naszej Placówce pojawił

się długo oczekiwany gość – ,,prawdziwy” św. Mikołaj.

Najpierw było słychać dzwoneczki Aniołków a potem

pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala

powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Na wizytę

Świętego Mikołaja dzieci ze świetlicy przygotowały

przedstawienie pt ”Prawdziwy Święty Mikołaj Biskup”. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo

miłej atmosferze.

      Podczas spotkania Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem

spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Mikołaj życzył wszystkim obecnym zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że

powróci do nas za rok.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

    30.11.2017 odbyła się w naszej Placówce zabawa

Andrzejkowa. W pierwszej części Andrzejek dzieci

zaprezentowały program artystyczny, na który

składała się: piosenki i przedstawienie pt.

„Święty Andrzeja Apostoła – prawdziwa historia”

oraz wykonały taniec Disco Dance.

        Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym

nastroju przy dobrej muzyce.

        Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i

niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

        Po Andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł

czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

 

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

     Dzieci z Placówki już od kilku dni przygotowywały

się do tego Święta, wykonując prace plastyczne

związane z Polską, przygotowując gazetkę oraz

ucząc się pieśni patriotycznych.

      W przeddzień obchodów Narodowego Święta

Niepodległości wszyscy udaliśmy się do kościoła,

aby pomodlić się za polskich żołnierzy oraz

wysłuchaliśmy utworu „ Rota” zaprezentowanego

na saksofonie przez Karola Strojnego.

     Na zakończenie dzieci wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego.

Pielgrzymka do Dębowca, Kobylanki i Tuchowa

 
12.10.2017 roku wykorzystując ostatnie dni słonecznej

pogody udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W bocznej kaplicy sanktuaryjnej, gdzie mieści się figura Matki Bożej Płaczącej uczestniczyliśmy we mszy świętej prowadzonej przez Księdza proboszcza Stanisława Szufnarę i miejscowego Księdza Saletyna.

Dębowieckie sanktuarium jest miejscem szerzenia kultu Matki Bożej objawionej w La Salette.

Spacerując dróżkami z Drogą Krzyżową mogliśmy znaleźć przestrzeń pozwalającą na dialog z Bogiem,

bliźnim i samym sobą.

Po zakupieniu drobnych pamiątek pojechaliśmy do Kobylanki Sanktuarium, w którym wiele ludzi

modlących się przy obrazie doznają niezwykłych łask.

Gdy poznaliśmy historię kultu Pana Jezusa Kobylańskiego wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie.Dzieci były bardzo szczęśliwe. Pogoda dopisała. W czasie pielgrzymki towarzyszył im śpiew i wspólna modlitwa. Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego jeszcze raz dziękują ks. Proboszczowi Stanisławowi Szufnara, za zorganizowanie tego wyjazdu. Bóg zapłać!

„Pozdrawiam Ciebie Matko, Mistrzyni moich dróg…”

  Słowami takiej pieśni dzieci z Placówki

rozpoczęły poniedziałkowe Nabożeństwo

Różańcowe. To już taki nasz piękny zwyczaj, że w

październikowe popołudnie dzieci z Placówki

Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej

gromadzą się wokół ołtarza i prowadzą

nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

     Podczas zajęć plastycznych dzieci z Placówki kolorowały 20 ilustracji z

Tajemnicami Różańca. Dzięki tym ilustracją dzieci poprzez zabawę poznają

tajemnice Różańca Świętego.

WYPOCZYNEK LETNI OAZA 2017

      W dniach od 03.07.2017 do 08.07.2017 na terenie Rożnowa odbył się wypoczynek letni dla

dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego w Woli Rzędzińskiej. W wypoczynku wzięło

udział 30 dzieci oraz 4 opiekunów. Organizatorzy wypoczynku postawili przede wszystkim na

aktywność ruchową. Dzieci w ciągu dnia uczestniczyły w kilku blokach zajęciowych, mogły się

zapoznać z różnymi sportami oraz formami aktywności ruchowej.

      Pierwszego dnia po przyjeździe dzieci wraz z

przewodnikiem oraz wychowawcami uczestniczyły w

Rejsie Statkiem „Jaskółka” po Jeziorze Rożnowskim, oraz

zwiedzały Zaporę Rożnowską. Gdy rejs dobiegł końca cała grupa udała się na obiad. Po obfitym obiedzie dojechaliśmy do bazy noclegowej. Po zakwaterowaniu mieliśmy czas na odpoczynek i zabawę. Zmęczeni atrakcjami całego dnia wszyscy udaliśmy się na wspólna modlitwę oraz Kolację.

     Następnego dnia, wyruszyliśmy pieszo w góry, aby zwiedzić ruiny zamku Melsztyńskiego, poznaliśmy historie Zamku oraz legendę o rycerzu widmo pojawiającym się na drodze do zamku. Następnie udaliśmy się nad Dunajec żeby odpocząć po ciężkiej podróży. Później wszyscy poszli zjeść obfity obiad w „Restauracji Podzamcze”. Dzieci były zmęczone, ale z uśmiechami na twarzy i dobrym humorem wróciły do bazy noclegowej gdzie zjedliśmy kolację oraz wspólnie zmówiliśmy modlitwę. Wszyscy zmęczeni udaliśmy się spać.

      Kolejnego dnia rano, dzieci wraz z wychowawcami

uczestniczyły we Mszy Świętej, następnie wszyscy udali

się do Tropia aby zwiedzić Kościoła św. Świerada.

Poznaliśmy historie tego miejsca oraz zwiedziliśmy

pustelnie św. Świerada wraz z Cmentarzem Ofiar Głodu i

Cholery w Tropiu. Kolejnym punktem wycieczki była

Laskowa gdzie zwiedzaliśmy zabytkowy Skansen oraz hodowle danieli. Kolejnym punktem

programu był Pasierbiec w którym Zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Pocieszenia, przeszliśmy

Charakterystyczną Drogą Krzyżową prowadzącą od schodów wejściowych, potem wokół

kościoła na szczyt pobliskiego wzgórza, gdzie znajduje się Golgota. Poniżej umieszczono duży

grób, nad którym góruje posąg Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże wrażenie zrobił na

dzieciach zrobiły wielkie wykonane z brązu figury które zdobią każdą ze stacji. Następnie

wyruszyliśmy do Melsztynu na pyszny obiad. Po obiedzie wróciliśmy do bazy noclegowej na

rozgrywki w piłkę siatkową. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw.

    Następny dzień wypoczynku letniego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Po mszy świętej

wyruszyliśmy na godzinny rejs statkiem po Jeziorze

Czorsztyńskim. Gdy rejs dobiegł końca cała grupa udała

się na obiad. Po posiłku był czas na zakup pamiątek oraz

spacer wzdłuż Zalewu Czorsztyńskiego gdzie obejrzeliśmy

zaporę. Następnie pojechaliśmy do Szczawnicy, aby zwiedzić miasto, oraz zjeść lody w

malowniczo położonym Parku Dolnym. Kolejnym punktem programu była kolejka krzesełkowa

na Palenice dzięki której mogliśmy zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody. Na

szczycie mieliśmy czas na podziwianie krajobrazów Szczawnicy oraz korzystania z atrakcji

Palenicy tj. quady, trampoliny – bandzi oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Zmęczeni podróżą i

spacerami dojechaliśmy bazy noclegowej na Kolację oraz wspólna modlitwę.

      Następnego dnia, mieliśmy w planach wyruszyć do

Zakliczyna aby zwiedzić tamtejsza okolice. Po zjedzeniu

śniadania wyruszyliśmy zwiedzić Klasztor pw. Matki Bożej

Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w

Zakliczynie następnie poszliśmy do centrum by zwiedzić

miasto, oraz zjeść lody w malowniczo położonym rynku.

     Następnie udaliśmy się do bazy noclegowej na obiad. Po obiedzie wszystkie dzieci

własnoręcznie przygotowały drogę krzyżową. Chłopcy zbijali krzyże z gałęzi które znaleźli w

lesie a dziewczęta własnoręcznie przystrajały je szyszkami i wiankami wykonanymi z polnych

kwiatów. Prace zakończono po 2 godzinach jednak droga krzyżowa wyglądała imponująco. Po

zakończonej pracy wszyscy uczestniczyli w drodze krzyżowej oraz mszy świętej. Na koniec

dnia udaliśmy się na kolację.

       Następnego dnia rano po wspólnej modlitwie oraz

obfitym śniadaniu wszyscy zabrali się za ekspresowe

pakowanie i sprzątanie pokoi, byliśmy gotowi do dalszego

zwiedzania. Pożegnaliśmy Zawadę Lanckorońską i

ruszyliśmy do Kościoła p.w. Matki Bożej Niezawodnej

Nadziei. Następnie wyruszyliśmy do kaplicy Męczeństwa

upamiętniającą pacyfikację wsi we wrześniu i bitwę stoczoną tu w dniach 25 i 26 września

1944 r. przez ArmięKrajową. Poświęcony tym wydarzeniom jest także obelisk i tablica

pamiątkowa w bacówce.Mieliśmy tu sporo czasu na podziwianie pięknych widoków z Jamnej

tj.: Jezioro Rożnowskie, Pogórze Ciężkowickie, Beskid Sądecki a nawet panorama Tatr.

        Oazę zakończyliśmy wspólna modlitwą w tym przepięknym miejscu i wyruszyliśmy do

domu.

 

PAJACYK DOŻYWIA DZIECI Z PLACÓWKI

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

Dnia 29 czerwca 2017 roku podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom jako Energylandia. Jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji parku takich jak: rollercoastery, gokarty, wieża ciśnień i mnóstwo innych.

 

Na każdym kroku można było spotkać punkty gastronomiczne, a także ciekawe miejsca, miedzy innymi: planetarium, czy przepiękne wystawy. Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku lub skorzystania z basenu i rozmaitych wodnych zjeżdżalni.

 

Czas umilały występy animatorów rozrywki. Całość dopełniały gry, zabawy, loterie, także dobre jedzenie i orzeźwiające napoje, Podopieczni Placówki zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki.

W międzyczasie podopieczni posilili się frytkami oraz zimnym napojem. Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia.

ROZPOCZĘCIE LATA 2017

W dniu, 24.06.2017 wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w imprezie integracyjnej z okazji rozpoczęcia lata zorganizowanej przez proboszcza Parafii ks. mgr Stanisława Szufnare.
W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą o godz. 9.00 po czym udaliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy (ok. 20 km). Po przejażdżce, rozpoczęliśmy wspólne grillowanie oraz zabawy: tańce, gry, quizy.

Na uczestników czekało wiele konkursów z nagrodami, turniejów, występy młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i oczywiście ciepły posiłek z grilla oraz pyszne ciasto. Podczas imprezy animatorzy bawili dzieci swoimi licznymi zabawami i konkursami.

Udaliśmy się również na boisko szkolne gdzie chłopcy stoczyli mecz w piłkę nożną przy kibicowaniu młodych dziewcząt. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw.

XVI FESTYN RODZINNY

W dniu 18.06.2016 wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w XVI Festyn Rodzinny „Parafiada”, zorganizowany przez Społeczność Parafii Miłosierdzia Bożego na czele z księdzem proboszczem Stanisławem Szufnarą oraz Samorządem Gminy Tarnów.
Dzieci z Placówki zaprezentowały przedstawienie pt: „Czerwony Kapturek” . Na scenie swoje talenty zaprezentowały również dzieci z Publicznego Przedszkola, Szkoły Podstawowej oraz z Niepublicznego Przedszkola św. Józefa były również pokazy Judo.

Po części artystycznej przyszedł czas na rodzinne świętowanie z konkursami i grami oraz zabawami animacyjnymi.

Dzień Mamy i Taty 2017

08.06.2017 w naszym Placówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
W pierwszej części tego  wyjątkowego dnia, dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który składała się: piosenki i przedstawienie pt Uśmiech dla Mamy i Taty.
Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym rodzicom laurki które zostały wcześniej przygotowanie na zajęciach plastycznych oraz udały się na słodki poczęstunek.

Druga część spotkania dotyczyła bieżących spraw działalności Placówki.

                    PIELGRZYMKA POD HASŁEM ” ŚLADAMI JANA PAWŁA II”
W dniu 18.05.2007 roku grupa dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego miała możliwość dołączenia do uczniów klas II i III Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej którzy wraz z ks. Proboszczem, panią Dyrektor oraz swoimi rodzicami odbyli pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
Pierwszym etapem pielgrzymki były Łagiewniki, gdzie dzieci zwiedzały Centrum Jana Pawła II, a o godz. 10.00 uczestniczyły we Mszy Świętej której głównym celebransem był ks. proboszcz Stanisław Szufnara.

Po mszy, udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie wspólnie odmówiliśmy modlitwę. Następnie wyruszyliśmy do Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w którym dzieci mogły zobaczyć Kaplicę Św. Siostry Faustyny, rekonstrukcja celi w której mieszkała oraz ucałować jej relikwie.


Następnym punktem wyjazdu była Kalwaria Zebrzydowska gdzie udaliśmy się do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego. Przewodnik oprowadził nas po terenie sanktuarium oraz opowiedział uczniom o tym wyjątkowym miejscu religijnym. Szczególną uwagę zwrócił na dzień 7 czerwca 1979 roku, kiedy to podczas I pielgrzymki do Ojczyzny do Kalwarii Zebrzydowskiej przybył Ojciec Święty Jan Paweł II.

 

W tym malowniczo położonym miejscu mieliśmy czas na zakupienie pamiątek oraz zjedzenie ciepłego posiłku.
Kolejne atrakcje czekały na nas w Wadowicach – miejscu narodzin Jana Pawła II, gdzie zwiedzili kościół i muzeum Ojca Świętego. Nie zabrakło również słynnej, Wadowickiej kremówki na deser.


Dzieci były bardzo szczęśliwe. Pogoda dopisała. W czasie pielgrzymki towarzyszył im śpiew i wspólna modlitwa.


Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego jeszcze raz dziękują ks. proboszczowi Stanisławowi Szufnara, za zorganizowanie tego wyjazdu.
Bóg zapłać!

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH 2017

   W niedzielę 09 kwietnia 2017 roku po Mszy Świętej w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych.
Na tę okazję dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego przygotowały tradycyjną dla naszego regionu palmę wielkanocną.

    Do wykonania palmy wykorzystywano kwiaty uplecione z bibuły i krepiny oraz żywe gałązki bukszpanu i wikliny.

     Ozdoby podopieczni wykonali w ramach zajęć plastycznych.

  W konkursie brały również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej, Niepublicznego Przedszkola św. Józefa oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej.

  Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy zaprezentowali swoje palmy.

   Przygotowanie Palmy Wielkanocnej to już tradycja w naszej Placówce. W tym roku dzieci z Placówki zdobyły I miejsce.

FERIE ZIMOWE POD HASŁEM – “MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY”

    W poniedziałek 30 stycznia 2017 roku, odbyło się pierwsze spotkanie dzieci ze świetlicy w czasie ferii zimowych. Na początku omówiliśmy zasady, obowiązujące w czasie zajęć. Program ferii zimowych rozpoczął się od stoczenia rozgrywek w tenisa stołowego oraz w mini hokeja. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji stół do ping- ponga oraz stół do mini hokeja. Opiekunowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

     W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo.Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

    Rozgrywki w tenisa stołowego zwyciężył Jakub Frysztak a w mini hokeja zwyciężyli: Filip Kozioł, Wiktoria Dudajek, Weronika Olszówka i Kamil Giemza. Po zakończonym turnieju dzieci udały się na obiad, następnie cała grupa grała w ulubione gry stolikowe.

    Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach autokarowych do Tarnowa. Pierwsza z nich odbyła się 31 stycznia 2017 roku do Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie wychowankowie jeździli na lodowisku, następnie pieszo wyruszyliśmy do Restauracji Avanti gdzie cała grupa zjadła Pizzę.

     Zmęczeni atrakcjami całego dnia udaliśmy się do Placówki na wieczór filmowy gdzie wszyscy uczestnicy ferii oglądali film animowany pt. “Epoka Lodowcowa 4”.

    Następna wycieczka odbyła się 01 lutego 2017 do Kręgielni A.C.T Sport gdzie wychowankowie mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle.

      Wspólnymi siłami udało nam się przezwyciężyć pierwszą przeszkodę i gra się rozpoczęła. Kręgle przewracały się jeden po drugiej. Godzina gry minęła bardzo szybko i towarzysz jej dobry humor. Zmęczeni atrakcjami całego dnia udaliśmy się do domu.

     Następnego dnia rano, dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Świętej z okazji Ofiarowania Pańskiego, następnie udaliśmy się do Placówki Wsparcia Dziennego na zajęcia plastyczne, na których dzieci samodzielnie wykonały gazetkę.

     Wychowankowie brali również udział w konkursach z nagrodami oraz wspólnym kolędowaniu.

 

     Po zakończonej zabawie wszyscy udali się na obiad. Na koniec wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu. Spacerując po okolicy najwięcej radości sprawiło dzieciom podziwianie piękna zimowej przyrody.

     Podczas tegorocznych ferii zimowych nie obyło się bez wycieczki do lasu na sanki. Podczas wspólnych zabaw na śniegu oprócz zjazdów na sankach wielkim powodzeniem cieszyły się aniołki odbijane na śniegu, oraz bitwa śnieżna. Uciechom i radości nie było końca. Po zakończonej zabawie wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do świetlicy na ciepły obiad. Później odbyły się zajęcia kulinarne podczas których dzieci wykonały pyszną sałatkę owocową oraz wiosenne kanapki. Zadanie okazało się dla wszystkich bardzo łatwe. Dzieci sprawnie kroiły wszystkie potrzebne składniki. Zapach świeżych owoców i warzyw rozchodził się po całej sali.

    Na koniec wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały nagrody oraz wykonały gazetkę pt. “wspomnienia z ferii zimowych”.

Tegoroczne ferie zimowe przebiegły w bardzo miłej atmosferze.Z pewnością był to wyjątkowy i niezapomniany czas, spędzony w bardzo ciekawy sposób.

PROGRAM FERII ZIMOWYCH

W PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO

W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

• Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 09.00:
Rozpoczęcie ferii zimowych, ustalenie planu na cały tydzień, zabawy ruchowe
Rozgrywki tenisa stołowego                                                                                                                         – Gry świetlicowe
Posiłek
Zajęcia plastyczne
Czas wolny

• Wtorek, 31 stycznia 201708.00:
Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na lodowisko
Zbiórka w Placówce Wsparcia Dziennego
Wyjazd autobusem do Tarnowa na łyżwy
Posiłek
Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

• Środa, 01 luty 2017, 09.00:
Wycieczka wyjazdowa do Tarnowa na kręgle, oraz zwiedzanie ruin zamku na Górze Św. Marcina
Poranek filmowy dla Dzieci i młodzieży
Gry świetlicowe, potyczki szachowe
Posiłek                                                                                                                                                           Wyjazd autobusem do Tarnowa na kręgle
Powrót do Placówki Wsparcia Dziennego

• Czwartek, 02 luty 2017, 09.00:
Msza święta dla dzieci z okazji święta Ofiarowania Pańskiego
Zabawa choinkowa
Posiłek
Zajęcia taneczne, zumba
Wspólne kolędowanie                                                                                                             KARAOKE                                                                                                                            Konkursy z nagrodami
Wieczór filmowy dla dzieci

• Piątek, 03 luty 2017, 09.00:
Zajęcia na świeżym powietrzu
Posiłek
Zajęcia kulinarne                                                                                                                                           – Rozdanie nagród
Podsumowanie ferii zimowych: tworzymy wspólną gazetkę pt „wspomnienia z ferii zimowych” oraz pamiątkowy wpis do kroniki Placówki.

Przypominamy o konieczności dostarczenia zgody od rodziców na udział dzieci w każdej planowanej wycieczce wyjazdowej najpóźniej do 30.01.2017 r.

 

STROIKI BOŻONARODZENIOWE DLA CHORYCH
15676299_1237988966266894_5557090663755783746_o

22 grudnia 2016 roku podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego przekazali życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz własnoręcznie wykonane stroiki chorym w całej parafii.

15585310_1237988336266957_127311456610520181_o

Zapach lasu i cynamonu długo roznosił się po świetlicy. To właśnie tutaj powstały stroiki dla chorych w parafii. W wykonanie stroików dzieci włożyły nie tylko mnóstwo pracy ale i wiele serca.

Świąteczne ozdoby dzieci wykonały w ramach zajęć plastycznych

15577994_1237988079600316_7666850220497589245_o  15540931_1237987999600324_4620678179443111914_o   15585156_1238012619597862_74102801981790710_o

Bardzo dziękujemy podopiecznym Placówki Wsparcia Dziennego za wykonanie pięknych stoików.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

 dsc_0333 W dniu 8 grudnia 2016 r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym Mikołajem. W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej, Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii oraz rodzice.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 15.00.
dsc_0366   Po Mszy Świętej dzieci wraz z opiekunami udały się do Placówki Wsparcia Dziennego na spotkanie z Mikołajem. Mimo braku białego puchu Święty Mikołaj przybył do dzieci. Na jego wizytę dzieci ze świetlicy przygotowały przedstawienie pt „Mikołajkowy zawrót głowy”. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

      dsc_0336 dsc_0337
Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i prosił, aby dzieci były grzeczne przez cały rok.


ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI DLA DZIECI

dsc_0028     W dniu 01.10.2016 r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w rozpoczęciu roku formacji zorganizowanej przez proboszcza Parafii ks. mgr Stanisława Szufnare. W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii.
Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą o godzinie 15.00, po czym udaliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy (ok. 15 km).

dsc_0004dsc_0043

dsc_0013     Po przejażdżce, rozpoczęliśmy wspólne grillowanie oraz zabawy: tańce, gry, quizy religijne. W przerwie na odpoczynek na dzieci czekały różne słodkości. Udaliśmy się również na boisko szkolne gdzie chłopcy stoczyli mecz w piłkę nożną przy kibicowaniu młodych dziewcząt. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw.


WYPOCZYNEK LETNI 2016

POD HASŁEM “WAKACJE Z BOGIEM”

   Na początku wakacji 2016 w Placówce Wsparcia Dziennego została zorganizowana Oaza trwająca od 27.06.2016 do 06.07.2016.
W oazie uczestniczyło 30 dzieci które miały okazje skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno- artystycznym jakie zapewniał program Oazy.

dsc_0024    W dniu, 27.06.2016 wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w imprezie integracyjnej z okazji rozpoczęcia lata zorganizowanej przez proboszcza Parafii ks. mgr Stanisława Szufnara.
W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Liturgicznej Służy Ołtarza w tutejszej parafii. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą o godz. 8.00 po czym udaliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy (ok. 15 km). Po przejażdżce, rozpoczęliśmy wspólne grillowanie oraz zabawy: tańce, gry, quizy.

dsc_0011dsc_0026

    W przerwie na odpoczynek na dzieci czekały różne słodkości. Udaliśmy się również na boisko szkolne gdzie chłopcy stoczyli mecz w piłkę nożną przy kibicowaniu młodych dziewcząt. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw.

dsc_0129    Następnego dnia rano, dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Świętej, następnie udaliśmy się do Placówki Wsparcia Dziennego na warsztaty decoupage, na których dzieci nauczyły się naklejania wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Po zakończonej pracy wychowankowie udali się na obiad.Na koniec wszystkie dzieci bawiły się na placu zabaw.

p1090070    Kolejny dzień wypoczynku letniego rozpoczęliśmy od obejrzenia prac wykonanych na warsztatach decoupagu, następnie wszyscy udali się na Mszą Świętą o godz. 10.00. Po mszy świętej w dolnym kościele był wyświetlony film pt. „ Święty Piotr Apostoł, później podopieczni udali się na wycieczkę do lasu. Spacerując po okolicy najwięcej radości sprawiło dzieciom karmienie pobliskiej hodowli dzików.

       p1090064p1090079
Po powrocie ze spaceru wszyscy udali się na obiad. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie religijnym zorganizowanym przez proboszcza Parafii ks. mgr Stanisława Szufnara.

dsc_0152  Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Łagiewnik. 30.01.2016 o godzinie 7.30 pierwszym punktem wycieczki było Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach gdzie poznaliśmy tradycje związane z dziedzictwem papieża oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, następnie pieszo wyruszyliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

dsc_0167     Po zwiedzeniu Sanktuarium udaliśmy się na obiad, później autokarem pojechaliśmy do ZOO w Krakowie. Po wyjściu z pojazdu dzieci od razu pobiegł do bramy, nie mogąc doczekać się zobaczenia zwierząt. Było ich tam mnóstwo.
Zwiedzanie zakończyliśmy o godz. 17.30 i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

p1090121    Kolejnego dnia rano, dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Świętej, następnie wszyscy udali się na boisko szkolne gdzie dzieci stoczyły mecz w piłkę nożną. Młodsza grupa wychowanków bawiła się na placu zabaw.
Po zakończonej zabawie wszyscy udali się na obiad, później poszliśmy do kościoła na Drogę Krzyżową. Gdy nabożeństwo dobiegło końca cała grupa poszła na basen.

   Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w trzydniowym wyjeździe do Uścia Gorlickiego który rozpoczął się 04.07.2017. O 7.30 Zebraliśmy się w Kościele pw Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej na wspólnej mszy świętej następnie udaliśmy się do czekającego już na nas autokaru.

p1090196    Pierwszym punktem programu był godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Gdy rejs dobiegł końca cała grupa udała się na obiad. Po obfitym obiedzie był czas na zakup pamiątek oraz spacer wzdłuż Zalewu Czorsztyńskiego gdzie obejrzeliśmy zaporę. Następnie pojechaliśmy do Szczawnicy, aby zwiedzić miasto, oraz zjeść lody w malowniczo położonym Parku Dolnym.

p1090227    Kolejnym punktem programu była kolejka krzesełkowa na Palenice dzięki której mogliśmy zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody. Na szczycie mieliśmy czas na podziwianie krajobrazów Szczawnicy oraz korzystania z atrakcji Palenicy tj. quady, trampoliny – bandzi oraz zjeżdżalnia grawitacyjna.
Zmęczeni podróżą i spacerami dojechaliśmy do Domu Pielgrzyma w Uściu Gorlickim na Kolację oraz wspólna modlitwę. Po zakwaterowaniu mieliśmy czas na odpoczynek i zabawę.

   Następnego dnia, mieliśmy w planach wyruszyć do Wysowej- Zdrój aby zwiedzić tamtejsza okolice. Po zjedzeniu obfitego śniadania wyruszyliśmy autobusem do Wysowej.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Zdrojowego, następnie dotarliśmy do Parku Linowego gdzie dzieci mogły poddać się zabawie oraz zobaczyć mini ZOO.
p1090303    Później udaliśmy się do Ośrodka Wczasów Rodzinnych „Zacisze” gdzie wychowankowie stoczyli rozgrywki szachowe, następnie wszyscy poszli zjeść obfity obiad. Po obiedzie nadszedł czas na wspólne gry i zabawy oraz basen.

p1090387    Gdy wspólna zabawa dobiegła końca wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej zorganizowanej w plenerze.
Pod koniec dnia, dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej. Wszyscy bawili się doskonale jednak na uczestników Oazy czekała jeszcze droga powrotna do przystanku autobusowego więc musieliśmy przerwać zabawę i wyruszyć. Po dotarciu na przystanek mieliśmy sporo czasu na zakupy, odpoczynek i zabawy.

           p1090335p1090412

   Zmęczeni atrakcjami całego dnia zjedliśmy kolację oraz wspólnie zmówiliśmy modlitwę i wszyscy zmęczeni udaliśmy się spać.

p1090422    Następnego dnia rano, niektóre osoby miały problem z pobudką. Jednak po przebudzeniu ,obfitym śniadaniu oraz wspólnej Mszy Świętej wszyscy zabrali się za ekspresowe pakowanie i sprzątanie pokoi, byliśmy gotowi do dalszego zwiedzania. Pożegnaliśmy Uście Gorlicke i ruszyliśmy do zabytkowego Kościoła Św. Piotr i Pawła w Tyliczu, zwiedziliśmy piękną Golgotę oraz spacerowaliśmy po Dróżkach Różańcowych.  p1090458p1090459
Kolejnym punktem programu były Ogrody Biblijne w Muszynie.

p1090470p1090505

   Następnie wyruszyliśmy do Krynicy na pyszny obiad i lody, zwiedziliśmy miasto oraz udaliśmy się na Górę Parkową. Mieliśmy też sporo czasu na zakup ostatnich pamiątek.

    p1090518p1090533
W Woli Rzędzińskiej byliśmy o godzinie 20.00, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

                          


                                      Festyn Parafialny

dsc_0194
W dniu 20.06.2016 wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w XV Festyn Rodzinny „Parafiada”, zorganizowany przez Społeczność Parafii Miłosierdzia Bożego na czele z księdzem proboszczem Stanisławem Szufnarą oraz Samorząd Gminy Tarnów.
dsc_0201  Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt: „Lokomotywa” a następnie grupa czirliderek wykonały taniec z pomponami. Na scenie swoje talenty zaprezentowały również dzieci z Publicznego Przedszkola, Szkoły Podstawowej oraz z Niepublicznego Przedszkola św. Józefa.

   Po części artystycznej przyszedł czas na rodzinne świętowanie z konkursami i grami oraz zabawami animacyjnymi.


                       DZIEŃ MAMY I TATY

dsc_0078
W dniu 30 maja 2016 r. w Placówce Wsparcia Dziennego obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty.
W pierwszej części spotkania wychowankowie zaprezentowali przedstawienie pt: „Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato” dla swoich rodziców. Po rozdaniu prezentów, które zostały wcześniej przygotowane przez dzieci na zajęciach plastycznych rodzice wraz ze swoimi dziećmi zaproszeni zostali na poczęstunek.
dsc_0091
Druga część spotkania dotyczyła bieżących spraw działalności Placówki.
Serdeczności i uśmiechów nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.


KONKURS PALM WIELKANOCNYCH
1-konkurs-palm

   W Niedziele 20.03.2016 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej odbył się konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną” zorganizowany przez ks. proboszcza Stanisława Szufnare.
W konkursie brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej, Niepublicznego Przedszkola św. Józefa oraz Placówki Wsparcia Dziennego. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy zaprezentowali swoje palmy.
Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego otrzymały II miejsce.
????????????????????????????????????

 


                                   WIZYTACJA KANONICZNA
1-biskup
02 kwietnia 2016 r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w spotkaniu z ks. bp Stanisławem Salaterskim. W spotkaniu brały udział również dzieci i młodzież należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tutejszej parafii.
W spotkaniu uczestniczyło ok. 98 osób oraz 4 opiekunów. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 17.00.
Po Mszy Świętej dzieci wraz z opiekunami zostali aby spotkać się z ks. bp Stanisławem Salaterskim.


Ferie zimowe w Placówce Wsparcia Dziennego pod 

hasłem „Bawimy się wesoło gdy zima jest wokoło”.

    W dniach od 18. 01. 2016 do 22.01.2016 zostały zorganizowane ferie zimowe dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego. W oazie uczestniczyło 30 dzieci które miały okazje skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno- artystycznym jakie zapewniał program ferii.

p1080996

   Program ferii zimowych rozpoczął się od stoczenia rozgrywek w tenis stołowy. Młodsza grupa wychowanków bawiła się w ulubione gry. Po zakończonej zabawie wszyscy poszli do sali komputerowej, gdzie wychowankowie mogli surfować po Internecie, następnie dzieci udały się na obiad.
dsc_0010
Podczas tegorocznych ferii nie obyło się bez wycieczki do lasu na sanki. Po powrocie z lasu, rozpoczęliśmy wspólne grillowanie oraz zabawy: gry, quizy religijne oraz zabawy z chustą animacyjną.
dsc_0023
Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Tarnowa.  Pierwszym punktem wycieczki był Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji gdzie wychowankowie jeździli na lodowisku, następnie pieszo wyruszyliśmy do Restauracji Avanti gdzie cała grupa zjadła Pizzę. Zmęczeni atrakcjami całego dnia udaliśmy się do domu.
p1090014
Tegoroczne ferie odbywały się w okresie przygotowań do dnia Babci i Dziadka. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w próbach, przygotowali również przebrania oraz udekorowali salę. Nie obyło się także bez zabawy karnawałowej. Wychowankowie brali również udział w konkursach z nagrodami. W przerwie na odpoczynek na dzieci czekały różne słodkości.

   Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobru humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w naszej pamięci.
dsc_0006

Permalink do tego artykułu: http://www.wola_rzedzinska_mb.diecezja.tarnow.pl/swietlica-parafialna/swietlica-aktualnosci/